Sport Live

Bayern Munich e shkatërron Barcelonën, katalunasit eliminohen nga Liga e Kampionëve që në fazën e grupeve

Bayern Munich ka arritur ta mposht Barcelonën me rezultat 3-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.Bavarezët që e kishin siguruar pozitën e parë në grup nuk kalkuluan, pasi Julian Nagelsmann vendosi të futej me formacionin më të mirë në fushë, sikurse Barcelona që bëri njëjtë pasi i duhej medoemos fitorja për të kaluar grupin.

Ishte teknologjia e vijës së portës që e konfirmoi se topi ka kaluar vijën.Bavarezët gjetën golin e dytë në minutën e 43-të, ku Kingsley Coman asistoi te Leroy Sane që shënoi për 2-0 që me një predhë nga distanca mposht Ter Stegenin.

Manchester Unitedi ka arritur vetëm një barazim në ndeshjen e fundit të fazës grupore të Ligës së Kampionëve kundër Young Boys. Shiko Live Meqenëse rezultati ishte i barabartë edhe paraqitja e skuadrave ishte e përafërt dhe nota mesatare e Djajve të Kuq është lehtësisht më e lartë se e ekipit kundërshtar.

Golashënuesi i vetëm i skuadrës angleze, Mason Greenwood (7.9), ka marrë vlerësimin më të lartë në takim, derisa nota më e ulët te vendasit ka shkuar për Nemanja Matic (6.1).

Shiko Live 2022 Sport